Bellavista36

Wakacje w Hiszpanii Costa blanca alicante

Wakacje w Hiszpani

Hiszpania to wymarzone miejsce wakacyjnych podróży. Burzliwa historia pozostawiła po sobie ślady w postaci starożytnych amfiteatrów, mauretańskich pałaców, średniowiecznych zamków czy gotyckich katedr wzniesionych ze złota z Nowego Świata. Kulturę i zwyczaje ukształtowała różnorodność wpływów od starożytnych Rzymian i Kartagińczyków, tajemniczych Celtów i barbarzyńskich Wizygotów po mrocznych inkwizytorów i romantycznych bardów.

Wystarczy zajrzeć do najbliższego miasteczka czy wioski podczas lokalnej fiesty aby zobaczyć jak tradycja miesza się ze współczesnością wśród wspaniałej zabawy. Warto wówczas delektować się pyszną paellą, wybornymi tapas i lokalnymi winami, wśród roztańczonego tłumu.

 • Hiszpania wakacje
 • wczasy nad morzem śródziemnomorskim hiszpania
 • wypoczynek w alicante
 • odpoczynek nad costa blanca alicante
 • urlop costa blanca orihuela
 • wczasy nad costa plaża

Costa Blanca

Białe wybrzeże– to kraina słońca, pięknych piaszczystych plaż, kwitnących migdałów i białych miasteczek. Słońce świeci ty 320 dni w roku a łagodny klimat został uznany przez WTO za jeden z najzdrowszych na świecie. Zimy są tu łagodne i zjedzenie obiadu na tarasie przy temperaturze 20oC nie jest niczym niezwykłym

Latem natomiast morska bryza chroni przed dokuczliwym upałem. W północnej części regionu wybrzeże jest bardziej skaliste, pełne klifowych urwisk, gór wpadających wprost do morza, jaskiń i ukrytych między nimi piaszczystych zatoczek. Na południu brzeg staje się bardziej płaski a białe plaże ciągną się kilometrami.

Atrakcje Turystyczne prowincji Alicante


Pokaż Bella Vista 36 Atrakcje turystyczne na większej mapie

Alicante

Duże, współczesne miasto portowe. Rozłożone wokół olbrzymiej zatoki chlubi się także wieloma atrakcjami historycznymi, w tym wspaniałym zamkiem św. Barbary, górującym nad miastem. Do tej wzniesionej przez Kartagińczyków twierdzy wjeżdża się specjalną windą. Z zamku roztacza się wspaniały widok na miasto i zatokę. Najstarsza część fortecy pamięta średniowiecze, najmłodsza – dolny zamek, pochodzi z XVII w. Ze wzgórza można zejść na starówkę, pełną renesansowych i barokowych budowli. Warto również pospacerować promenadą nadmorską wysadzaną bananowcami, a jeśli zostaniemy dłużej, zakosztować nocnego życia miasta pełnego pubów i muzyki.

 • wypoczynek w alicante
 • wczasy w alicante
 • alicante wycieczka

Wyspa Tabarca

To jedyna zamieszkała wyspa oddalona o 30 km od Alicante niedaleko przylądka Santa Pola. Wyspa o ciekawej historii, sięgającej czasów rzymskich. Część wschodnia jest niezamieszkała, porośnięta opuncjami (pięknie kwitnące kaktusy). Znajdują się tutaj ruiny fortu, cmentarz i latarnia morska oraz lęgowiska ptaków. Natomiast w części zachodniej, umiejscowiła się osada rybacka Plaña o Nueva Tabarca (72 mieszkańców), z kościołem i rynkiem oraz licznymi knajpkami z miejscową kuchnią.Charakterystyczne dla tej części wybrzeża rafy koralowe można podziwiać z łodzi o przeszklonym dnie, można też śledzić podwodne życia z bliska nurkując. Także tutejsza plaża jest wyjątkowo piękna i jeszcze niezbyt tłoczna. Warto więc spędzić na wyspie cały dzień. Na Tabarce zawijają katamarany i statki turystyczne z Alicante (godzinny rejs) i z Santa Pola.

 • wyspa tabarca
 • przylądek santa pola
 • Plaña o Nueva Tabarca

Guadalest – górska twierdza

Maleńka wioska (ok. 200 mieszkańców), wśród skalistych gór na północ od Alicante. Opuszczając rejon plaż i nadmorskiego gwaru, przenosimy się do świata, gdzie czas się zatrzymał. Pierwszy widok Guadalest jest niezwykły. Granitowe igły skalne, zwieńczone wieżami, wyrastają z doliny. Jest to XVI wieczne miasteczko, z arabskim zamkiem, wbudowanym w skałę. Jedyną drogą jest tunel wydrążony w górze. Z zamku rozpościera się widok na pobliskie góry i kanion. W drodze do tunelu mijamy Casa Ordunia, dawną szlachecką rezydencję z XVIII w, obecnie udostępnioną zwiedzającym. Z jej ogrodu schody prowadzą do ruin zamku St. Josep, będących obecnie częściowo cmentarzem, skąd roztacza się fantastyczna panorama. W miasteczku warto zobaczyć także stary kościół i muzeum czekolady. Pobliskie wioski dają możliwość zobaczenia innej Hiszpanii, niż zatłoczone turystami kurorty morskie.

 • Guadalest Hiszpania
 • Alicante Guadalest
 • Górska twierdza guadalest

Mundomar–Benidorm (delfinarium)

Jeśli znudziły nas zarówno plaże jak i zabytki, czas spędzić dzień w wodnym zoo w Benidormie. Największym zainteresowaniem zwiedzających cieszy się delfinarium. Jego centralnym punktem jest Galleon – ogromny pawilon w kształcie statku hiszpańskiego. Tu zwiedzający mogą obserwować delfiny zarówno z powierzchni jak i pod wodą przez iluminatory. W programie są także wspaniałe pokazy delfinów. W parku można podziwiać wiele innych zwierząt morskich jak lwy morskie, flamingi i pingwiny. Dla spragnionych ruchu przygotowano również inne atrakcje jak strome ścianki wspinaczkowe, mosty linowe prowadzące do wioski Indian czy jazda na roller costerze. Dzień tu spędzony gwarantuje wspaniałą zabawę bez względu na wiek.

 • mundomar delfinarium
 • delfiny benidorm
 • Delfinarium w benidorm

Torrevieja – Aquopolis (park wodny)

To jeden z największych parków wodnych na Costa Blanca. Jeśli kochasz wodne szaleństwo, to miejsce jest dla Ciebie. Na terenie o powierzchni 90 tys. m2, pełnym zieleni znajdują się baseny, zjeżdżalnie, place zabaw czy mini golf. Można coś zjeść w restauracji czy posiedzieć w kafejce. Dobra zabawa gwarantowana.

 • aquapolis costa blanca
 • aquopolis torrevieja
 • park wodny nad costa blanca

Gaj palmowy wElche (Elx)

Elche leży ok. 25km na południowych zachód od Alicante. Jako pierwsi gaj zasadzili Kartagińczycy, kontynuowali Rzymianie a największą świetność osiągną łza panowania Arabów, którzy obsadzali palmami brzegi rozległego układu kanałów nawadniających. Obecnie drzewa zajmują obszar zarówno w centrum miasta wokół starówki, jak również okalają je niemal całe dookoła. Większość z około 200 tys drzew to palmy daktylowe a tutejsza plantacja jest największa w Europie i jedną z największych na świecie. Została ona wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO a znaczne jej części są udostępniane do zwiedzania. Przechadzając się wśród drzew, z których najstarsze mają nawet po 300 lat, można się poczuć jak w arabskim ogrodzie i przenieść się w czasy, gdy Maurowie byli panami tej ziemi.

 • elche palmeral
 • gaj palmowy w elche
 • palmy elche